twitter
rss

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites
13 Mar

Bu sayfada tren temamıza ilişkin yaptığımız etkinlikler bulunmaktadır.

DSC06185 (Kopyala)

Şönile makarna geçirerek tren yapımı.İnce motor gelişimi için oldukça faydalı bir etkinlik.Ellerini,parmaklarını iyi kullanamayan çocukların akademik başarıları olumsuz etkilenir ve yazı yazmakta zorlanırlar.Çocuğun kendini bu alanda yetersiz hissetmesi kendine olan güvenini azaltır ve diğer alanlarda da başarısını olumsuz etkileyebilir.

DSC06176 (Kopyala)

Tren üzerindeki boşlukları belli bir sırada boyayarak ,aynı sıralamayı ponponlarla oluşturmasını veya boyamasını isteyebilirsiniz. Sıralama çalışmaları, nesneleri belirli bir düzene göre sıralama, bir sıra içinde verilmeyen ya da yanlış sırada verilmiş şekillerin hareket ve zaman sırasına göre dizilebilmelerini içerir. Kısa süreli hafıza ve sentez yapabilme becerilerinin gelişimini destekler.

DSC06171 (Kopyala)

Trains and Tracks

Ray baskı.Bir kutuya silikon ile yapıştırılmış tren rayı,tren ve parmak boyası ile hazırlayabileceğiniz eğlenceli bir resim etkinliği.

DSC06193 (Kopyala)

Raylara sarılmış elektrik bandını sökme ve tren üçlü yapboz.Uzmanların özellikle bütüncül zeka gelişimi için çocukların küçük yaştan itibaren basitten karmaşığa giden yap boz ve puzzler ile tanıştırılması gerektiğini ifade ettiğini biliyoruz.Çocuğunuzun puzzleri sevmesi için onun sevdiği,onun ilgi alanına hitap eden kavramlar üzerinden bu tarz puzzler hazırlayıp sunarsanız zeka gelişimine katkı sağlamış olursunuz.Eğlenerek öğrenmek her zaman daha kalıcı ve faydalı olacaktır.Raylara sarılan elektrik bandını sökme etkinliği ise , parmak kaslarının gelişimine katkı sağlamaktadır.

DSC06174 (Kopyala)

Veeee kitaplarımız.Çocuğun zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminde kitabın rolü çok büyüktür. Özellikle de çocuğunuz konuşmayı öğrenirken ona kitap okumak çok önemlidir. Bir çocuğun kitapla ilişkisi çocuk okumayı öğrenince başlamamalıdır. Zira çocuklarla kitapların ilişkileri bebeklik döneminde başlar.Faydaları oldukça çoktur; dil gelişimini hızlandırır,zihinsel gelişimini destekler,okuma sevgisinin temelini oluşturur,hayal gücünü genişletir,görsel anlamda zenginleştikleri için ilkokulda daha rahat kavrayabilirler.İyi eğlenceler:)

Bir Yorum Yaz:

Preschool Activities,crafts Homeschool,montessori at home