İLKOKUL ETKİNLİKLERİİLKOKUMA YAZMA ÖĞRETİMİKARMA KONULAR

Uyum Haftası Hediye ve Etkinlikler

Okul Öncesi ve 1.Sınıf Uyum Haftası Hoş Geldin Hediyeleri

Bu günlerde okul öncesi öğretmenleri ve 1.sınıf okutacak öğretmenlerin ayrı bir heyecanı var. Çünkü uyum haftası başlıyor ve öğretmenlerimiz hazırlıklarını yapıyor. İlk günler çocuklarımızın okulu sevmeleri için çok önemlidir. Öğrencilerin hayatı boyunca okula bakış açısını bu tarz karşılamalar değiştirebilir.

Uyum haftası etkinlikleri ve oyunları çocuklarımız açısından son derece önemlidir. Bir sınıf öğretmeni olarak bunlara fazlasıyla değer veriyorum. Hediye derken pahalı şeylerden bahsetmiyorum. El işi ile yapılabilecek basit hediyeler çocuklarımızın gönlünü kazanmamızı sağlar.

Uyum haftasından sonra öğretmenlerimizin çok işine yarayacak trend bir konunun linkini buraya bırakıyorum.Her sınıf öğretmeni mutlaka okumalı.

İlk önce uyum haftasında kendi yaptığım hediyeleri paylaşacağım sonra da telegram grubu vasıtasıyla bizlere etkinlik örnekleri gönderen öğretmenlerimizin hediye ve karşılama panolarını paylaşacağım.

Uyum Haftası Hediyeleri

Merhabalar bugün okullarımızın açılmasıyla okula alışmalarını kolaylaştırmak adına mini mini birlerimiz için tatlı hediyeler hazırlayacağız . Kelebek lolipoplara ne dersiniz 😊

Malzemeler
* İstediğiniz renk fon kağıtları
* Makas
* Siyah keçeli kalem
* Lolipop
* Tornavida
* Maket bıçağı


Yapılışı
Öncelikle renkli kağıtlarımızdan kelebeklerimizi kesiyoruz . Daha sonra süslemesi size kalmış istediğiniz doğrultusunda kelebeklerinizi renklendirebilirsiniz 😊

En son süslemeleri bitirdikten sonra tornavida yardımıyla kelebeğimiz gövdesine görselde olduğu gibi iki küçük delik açılıyoruz . Daha sonda açmış olduğumuz o deliklerden lolipoplarımızı geçiriyoruz . İşte hazır 😊
Mini mini tırtıllarımız kelebek olma yolunda 😊

Sağlıkla güzelliklerle gelen bir eğitim öğretim yılı olması dileğiyle 😊

Diğer öğretmen arkadaşlarımızın bizlere ilettiği çalışmaları da paylaşmak istiyorum.

Uyum Haftası Pano Örnekleri ve Kapı Süsleri

Bu bölümde ise okulun ilk günü hatıra fotoğrafı çektirmek için ve eğlendirici pano çalışmaları için örnekler bulacaksınız. Aynı zamanda kapı süsleri de ekledik.

Hayal gücünün ve özenin yansıması olan bu güzel kapılar çocuklar için de ayrıca neşe kaynağı oluyor..1.sınıfta çocukların okulu sevmesi çok önemlidir. Bu şekilde kapı süslemeleri ile onların  okul dünyalarını renklendirebilirsiniz.

2013-2014 eğitim-öğretim yılında keçeden hazırladığım bu kapı süsünde, kalpler üzerine öğrencilerimin fotoğraflarını da ekleyerek motivasyon sağlamaya çalıştım.

Keçeden veya farklı materyaller ile hazırladığınız bu kalıplar sınıfınızı farklı bir görünüme kavuşturacaktır. Kolay gelsin:)

Şimdi diğer öğretmenlerimizin çalışmaları:

Uyum Haftası Etiket Yaka Kartı Örnekleri

Yaka kartı örnek olarak linkini vereceğimiz siteden alınmıştır. Örnek olarak gösterdiğimiz bu çalışmanın daha fazlasını arayanlar için Mustafa Turan hocamızın site linkini bırakıyorum. Örnekler için tıklayınız.

Bu tanışma fasıllarını lütfen aramızda bir yarışa çevirmeyelim. Şunu unutmayalım ki en iyi süsleri yapanlar değil, öğrencisinin kalbine en iyi dokunan öğretmenler harika öğretmenlerdir. Bunlar birer araç bizde bunun için süsleme örneklerini sizlerle paylaştık. Araçlar amacımıza ulaşmak için harika yollardır.

Uyum haftası süresince öğrencilerimize isimleri ile hitap edebilmek için yaka kartları hazırlayalım ve onlara isimleri ile hitap edelim. Tatlı gülümsemeler ile gönüllerini kazanalım ve eğlenceli oyunlar oynayalım.

Sıcak bir gülümseme bütün kapıların anahtarı olacaktır. Yeni eğitim öğretim dönemi hayırlı olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu